Poliţiştii ilfoveni au demarat cercetări în cazul a doi bărbați care au fost împușcați în timp ce se aflau într-o spălătorie auto. Victimele s-au prezentat la spital, unde au declarat că au fost împușcate de trei persoane, cu un pistol de tip airsoft.
„La data de 8 mai a.c., în jurul orei 20.37, poliţişti din cadrul Poliţiei Oraşului Pantelimon au fost sesizaţi de către o unitate spitalicească din oraşul Pantelimon, cu privire la faptul că doi bărbaţi au fost agresaţi fizic, posibil prin împuşcare cu un pistol de tip airsoft”, anunţă, vineri seară, IPJ Ilfov.
Incidentul s-ar fi petrecut joi seară. În jurul orei 18.30, cei doi bărbați ar fi fost împușcați în timp ce se aflau în incinta unei spălătorii auto.
„Poliţiştii din cadrul Poliţiei Oraşului Pantelimon au deschis dosar de urmărire penală, în care se efectuează cercetări, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de lovirea sau alte violenţe. În urma cercetărilor efectuate, poliţiştii din Pantelimon au identificat, în scurt timp, 3 bărbaţi, cu vârste cuprinse între 20 şi 25 de ani, bănuite de comiterea faptelor sesizate, aceştia aflându-se în custodia poliţiştilor”, a mai transmis sursa citată.
Copilul de 2 ani al fostului internațional român Ionel Ganea, în stare gravă la spital, în urma unui accident rutier
Cercetările sunt continuate de poliţişti, sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de lovirea sau alte violenţe şi tulburarea ordinii şi liniştii publice, fiind coordonate de un procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Cornetu.
Foto cu caracter ilustrativ