VIDEO 🎦 Accident pe A7 Autostrada Moldovei. Un șofer a intrat pe un lot neterminat și a căzut cu mașina de pe un pod în lucru

accident a7 autostrada moldovei pod amaru

Un accident incredibil a avut loc, în weekend, pe șantierul Lotului 2 din A7 Autostrada Moldovei, pe care autoritățile se pregătesc să-l inaugureze în următoarea perioadă. Un conducător auto a intrat cu mașina pe tronsonul încă în lucrări și a picat de pe un pod neterminat, de la o înălțime de aproximativ 10 metri.

Accidentul a avut loc între Mizil și Buzău, la pasajul de la Amaru, în cursul zilei de sâmbătă. Conducătorul auto a intrat pe sectorul care încă nu a fost dat în circulație, a accelerat și nu a mai apucat să oprească în momentul în care a ajuns la podul neterminat, căzând în gol de la aproximativ 10 metri înălțime. Căderea i-a fost atenuată de grinzile pasajului, astfel că a scăpat cu viață. Spre  norocul său, și mașina a căzut pe roți, ceea ce a mai atenuat, de asemenea, din șoc.