Cine sunt elevii care reprezintă județul Prahova la faza națională a Olimpiadei Societății pentru Excelență și Performanță în Informatică

Cine sunt elevii care reprezintă județul Prahova la faza națională a Olimpiadei Societății pentru Excelență și Performanță în Informatică

Lista celor 65 de elevi care alcătuiesc lotul pentru naționala Olimpiadei Societății pentru Excelență și Performanță în Informatică a fost publicată de Centrul Judeţean de Excelenta Prahova, acolo unde sunt pregătiții unii dintre concurenții calificați în următoarea etapă, după performanțele la faza județeană.

“Performanța la faza județeană a Olimpiadei de informatică este deosebită, rezultatele elevilor noștri regăsindu-se la vârful clasamentelor naționale pe clase:

-clasa a VI-a locul 2 - BELU IANIS  Colegiul Național "Ion Luca Caragiale", Ploiești 

-clasa a VII-a locul 1 cu punctaj maxim -SAVU ȘTEFAN CĂTĂLIN, Colegiul Național "Ion Luca Caragiale", Ploiești

-clasa a VIII-a locul 1 cu punctaj maxim - ARSENOIU IULIAN GEORGE, Școala Gimnazială Școala Gimnazială "Ing. Gheorghe Pănculescu", Vălenii De Munte

-clasa a IX-a locul 1 cu punctaj maxim – DOBLEAGĂ ALEXANDRU, Colegiul Național "Ion Luca Caragiale", Ploiești

-clasa a IX-a locul 1 cu punctaj maxim – PREDESCU SEBASTIAN, Colegiul Național "Ion Luca Caragiale", Ploiești

-clasa a X-a locul 1 cu punctaj maxim – ȚAGA ȘTEFAN, Colegiul Național "Ion Luca Caragiale", Ploiești”, au anunțat reprezentanții Centrului Județean de Excelență Prahova.

Faza națională se derulează în aceste zile. De asemenea, pentru formarea lotului național de seniori, vor fi organizate două baraje de selecție în zilele de 9 și 11 aprilie la care vor putea participa toți elevii de liceu calificați la etapa națională. Pentru formarea lotului național de juniori va fi organizat un baraj de selecție în ziua de 11 aprilie, probă la care  pot participa toți elevii de gimnaziu calificați la etapa națională.

 

 

Sursa foto: Centrul Județean de Excelență Prahova

 

 

Image
Image
Image