Punct în prelungiri. Dinamo-Petrolul 1-1

Image
Ne vedem și pe Facebook!
Image
Rămâi conectat, cu Google News!

Partida de pe stadionul Arcul de Triumf a fost decisă de un gol târziu marcat de Gicu Grozav

După o partidă cu două reprize total diferite Dinamo și Petrolul au terminat la egalitate, 1-1, într-un context special. Jocul s-a desfășurat doar în prezența a circa 500 de copii care au trăit, până la sfârșit, emoțiile rezultatului final. Dinamo a condus cu 1-0, gol Gabriel De Moura, în minutul 40, în timp ce Grozav a restabilit egalitatea, în minutul 13 al prelungirilor, dintr-un penalty intens analizat. Cu același Florin Stângă pe banca tehnică, ”lupii galbeni” au obținut un nou rezultat favorabil după o repriză secundă de excelentă factură a ploieștenilor. Sâmbătă, pe Ilie Oană, se întoarce, ca adversar, Florin Pârvu în disputa Petrolul-FC Voluntari.
Dinamo București – FC Petrolul 1-1 (1-0)

Marcatori: De Moura (39)/Grozav (90+13).

Dinamo: Golubovic – Patriche (cpt), Velkovski, Homawoo – De Moura, Pavicic (67 N. Roșu), Gnahore, Bordușanu (59 Amzăr) – Milanov (67 Iglesias), Abdallah (78 Edgar), Politic (59 Gregorio). Antrenor: Zeljko Kopic.

Petrolul: Zima – D. Radu (67 Dumitriu), Papp, Huja, Țicu (cpt) – Hanca (67 Irobiso), Seto (57 Diomande) – Ișfan (57 Muși), Jair, Grozav – Berisha (80 Bratu). Antrenor: Florin Stîngă.

Cartonașe galbene: Iglesias (85), Velkovski (86), Amzar (90+12)/Berisha (28), Grozav (30).

Au arbitrat: Horațiu Mircea Feșnic – Valentin Gabriel Avram și Alexandru Cerei.

Rezervă: Claudiu Marcu.

Arbitru VAR: Radu Marian Petrescu.