Miercuri, 09 Octombrie 2019 09:07

Liga B Prahova Rezultate şi clasamente

Scris de 
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Liga B, Seria Nord, etapa a 6-a

Victoria Olteni – Voința Livadea 0-5

Gloria Vâlcănești – Tinerețea Gura Vitioarei 5-1

Avântul Bertea – Voința Măgurele 0-2

Tirana Homorâciu – Voința Gornet 1-5

Brădetul Ștefești – Flacăra Mălăiești 8-0

Progresul Aluniș – Viitorul Cosminele 1-5

Luceafărul Drajna – CSO Măgura Slănic 2-1

 

1 Gloria Vâlcăneşti 6 5 1 0 25 7 16p

2 Brădetul Ştefeşti 6 5 1 0 23 5 16p

3 Voinţa Măgurele 6 5 0 1 20 6 15p

4 Voinţa Livadea 6 4 1 1 23 7 13p

5 Luceafărul Drajna 6 4 0 2 14 9 12p

6 Viitorul Cosminele 6 3 2 1 13 7 11p

7 Tineretul Gura Vitioarei 6 3 0 3 18 16 9p

8 Progresul Aluniş 6 3 0 3 14 20 9p

9 Voinţa 2009 Gornet 6 2 2 2 18 15 8p

10 Victoria Olteni 6 1 1 4 9 18 4p

11 CSO Măgura Slănic 6 1 0 5 8 16 3p

12 Avântul Bertea 6 1 0 5 3 18 3p

13 Flacăra Mălăieşti 6 1 0 5 7 30 3p

14 Tirana Homorâciu 6 0 0 6 6 27 0p

 

Liga B, Seria Sud, etapa a 6-a

Unirea Cocorăștii Colț – AS Gorgota 5-2

Prog. Puchenii Moșneni – CS Mănești 2013 Băltița 2-4

Energia Pietroșani – Viitorul Poienarii Burchii 5-0

CS Mănești 2013 – Viitorul Puchenii Mari 3-0

CS Blejoi 2 – AS Târgșorul Vechi Stăncești 2-2

CS Șirna Tăriceni – Unirea Tricolor Lipănești 3-2

Spicul Poienarii Rali – Viitorul Predești 0-3

 

1 CS Blejoi 2 6 5 1 0 28 10 16p

2 CS Măneşti 2013 Băltiţa 6 4 1 1 23 8 13p

3 AS Tg. Vechi Stăncești 6 4 1 1 17 7 13p

4 Unirea Cocorăştii Colţ 6 4 1 1 16 9 13p

5 Energia Pietroşani 6 4 0 2 13 7 12p

6 Viitorul Predeşti 6 4 0 2 15 10 12p

7 AS Gorgota 6 3 0 3 11 16 9p

8 Viitorul Poienarii Burchii 6 3 0 3 14 20 9p

9 CS Şirna Tăriceni 6 2 0 4 9 19 6p

10 Spicul Poienarii Rali 6 2 0 4 9 20 6p

11 Unirea Tricolor Lipăneşti 6 1 1 4 16 20 4p

12 Prog. Puchenii Moşneni 6 1 1 4 12 19 4p

13 Viitorul Puchenii Mari 6 1 0 5 10 13 3p

14 CS Măneşti 2013 6 1 0 5 7 22 3p

 

Liga B, Seria Est, etapa a 6-a

Steaua Sângeru – Victoria Fântânele 2-2

Podgoria Vadu Săpat – Avântul Iordăcheanu 1-2

AS Podenii Vechi – Unirea Valea Dulce 1-0

Olimpia Gornet Cricov – AS Gherghița 3-4

Progresul Boldești Prahova – Prahova Ploiești 3-3

Viitorul 2018 Ceptura – CS Brazi 2-2

AS Pleașa – Progresul Bucov 1-2

 

1 AS Gherghiţa 6 6 0 0 21 10 18p

2 Avântul Iordăcheanu 6 5 1 0 14 4 16p

3 Victoria Fântânele 6 4 1 1 21 9 13p

4 Progresul Bucov 5 4 0 1 13 6 12p

5 Prahova Ploieşti 6 3 1 2 19 12 10p

6 Olimpia Gornet Cricov 6 3 0 3 14 13 9p

7 Viitorul 2018 Ceptura 6 2 2 2 7 8 8p

8 AS Pleaşa 6 2 1 3 11 14 7p

9 AS Podenii Vechi 6 2 0 4 9 18 6p

10 Unirea Valea Dulce 6 1 2 3 8 10 5p

11 CS Brazi 6 1 2 3 7 10 5p

12 Steaua Sângeru 6 1 2 3 7 15 5p

13 Podgoria Vadu Săpat 5 0 1 4 3 12 1p

14 Prog. Boldeşti Grădiştea 6 0 1 5 7 20 1p

 

Liga B, Seria Vest, etapa a 6-a

Caraimanul Bușteni – Avântul Măgureni 1-0

Flacăra Filipeștii de Târg – ACS Aricești 0-2

Olimpia Comarnic – Prahova Nedelea 5-1

CS Șirna Varnița – CS Brazi Popești 3-2

Triumf Poiana Câmpina – CS Cornu 2 – nedisputat

Viitorul Țipărești – Stejarul Goruna C. Mislii 2-2

CS Șotrile – Prahova Tinosu 0-1

 

1 ACS Aricești 6 6 0 0 24 5 18p

2 Olimpia Comarnic 6 4 1 1 24 8 13p

3 CS Triumf Poiana Câmpina 5 4 1 0 18 7 13p

4 CS Cornu 2 5 3 1 1 15 9 10p

5 Caraimanul Buşteni 6 3 0 3 5 7 9p

6 Prahova Tinosu 6 3 0 3 10 13 9p

7 CS Șirna Varnița 6 3 0 3 9 16 9p

8 Avântul Măgureni 6 2 2 2 9 10 8p

9 Stejarul Goruna C. Mislii 6 1 4 1 8 9 7p

10 Prahova Nedelea 6 2 1 3 11 15 7p

11 CS Şotrile 6 1 2 3 7 8 5p

12 Viitorul Ţipăreşti 6 1 1 4 14 22 4p

13 Flacăra Filipeşti de Târg 6 1 0 5 8 17 3p

14 CS Brazi Popeşti 6 0 1 5 6 22 1p

   

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.