CS Blejoi a început perfect noul an fotbalistic
CS Blejoi a conturat, din start, statutul de care se bucură în Liga a III-a după un debut excelent în acest an. Partida cu Victoria Traian, prima din acest an 2026, părea dificilă ținând cont de diferența de doar două puncte dintre cele două formații la ora jocului. Deși a pornit greu, cu primul gol în minutul 37, Mihai Nițescu, CS Blejoi a făcut, până la urmă, scor. A ieșit, după 90 de minute, un succes convingător, 7-1, care arată, la acest moment, din start, forța de joc a trupei antrenate de Răzvan Vlad, Irinel Dumitru și Adrian Gheorghe. Mihai Nițescu și Cosmin Lambru, ambii cu câte o dublă, Dragoș Gheorghe, Dragoș Mănescu și, la debut, Denis Dicu, au semnat golurile blejoienilor la un debut excelent de an fotbalistic. Cum CS Păulești, locul trei înaintea acestei runde, a terminat la egalitate, 2-2, la Râmnicu Sărat, cu CSM, blejoienii au avansat pe locul trei în clasament confirmând, cert, statutul de play-off al formației conduse de Gheorghe Biziniche. Runda următoare propune, vineri, derbiul prahovean cu CSO Plopeni de pe teren propriu.