Prahovenii care urmează să susțină, la Ploiești, proba practică a examenului auto s-ar putea programa mai devreme decât au sperat. Prefectura Prahova a anunța că va suplimenta din nou locurile la traseu.
Locuri în plus în aprilie, la Ploiești, pentru proba practică a examenului auto

Locurile în plus pentru proba practică a examenului auto vor putea fi accesate de vineri după-amiază.

„Astăzi, 20.03.2026, se vor suplimenta locurile la proba practică pentru obținerea permisului de conducere pentru categoriile B, C si CE, în Municipiul Ploiești, conform anunțului”, a anunțat Prefectura Prahova.

Autoritățile au anunțat că se vor suplimenta 119 locuri pentru categoria B și 14 locuri la categoriile C și CE, pentru zilele 2 aprilie, 3 aprilie, 17 aprilie, 27 aprilie și 29 aprilie.

Poza articol  Citește articolul: Daniel Nicodim, prefectul județului Prahova: „Ploieștenii nu vor plăti mai mult pentru căldura din apartamente în iarna următoare”

Foto cu caracter ilustrativ (sursa: Observator News)