”Lupii galbeni” intră tot mai convingător în meniul cantonamentului aflat în derulare în Polonia
Tot mai solicitant. Petrolul crește intensitatea antrenamentelor în Polonia

”Lupii galbeni” intră tot mai convingător în meniul cantonamentului aflat în derulare în Polonia

Jucătorii Petroilului au avut parte de un program intens în cantonamentul din Polonia cu o nouă zi cu două antrenamente. Dimineața a oferit, în primul rând, o porție de alergări urmată de continuarea așteptată, lucrul cu mingea. După-amiaza a fost rezervată exercițiilor cu greutăți, la propriu și la figurat, Laurențiu Marinescu și George Manea pregătindu-le jucătorilor un circuit solicitant la sală de forță de la Mistral Sport Hotel. Ritmul intens al antrenamentelor se va menține și în zilele următoare, în condițiile în care primul test al verii este programat să se dispute sâmbătă, 27 iunie, la Gdansk, în compania fostei prim-divizionare poloneze Lechia. Partida va începe la ora locală 10.30 (11.30 în România).